Sibel Alaş, yaptığı radyo programında Aysun Kayacı'nın sözlerini eleştirdi.

Sibel Alaş, Radyo Mega'daki programında, Aysun Kayacı'nın,

"Benim sadece tanık olarak dinleneceğim bir dava var. Ne davacıyım ne de davalı. Ama gazetelerde 'Polis zoruyla götürülecek' diye haber yapıldı. Davaya okulum ve çekimlerim olduğu için gidemedim, bu suç mu? Ne oluyor yani Adalet Bakanlığı benimle reklamını mı yapıyor"
açıklamasını eleştirdi. Alaş,
"Bir dakika durup uzun bir nefes almak lazım. Bu nasıl cesaret, ne çeşit bir cehalet. Haddini aşmış bir şaka yapıyor olmalı diye düşündüm, hayır şaka değil gerçek. 'Densizlik' desem, bu eylemi tanımlamaya yetmiyor. Aysun Kayacı'nın dersleri, işleri çok yoğunmuş, bu yüzden ifade vermeye gidememiş, ne yani bu suç mu diye soruyor. Sevgili Aysun, maalesef mahkemeler dava günlerini sizin yoğun programlarınıza göre ayarlayamıyor. Tanık dinlenemediği için ertelenmek zorunda kalan dava, en az 3 ay sonraya kalıyor. Böyle büyük ve anlamsız açıklamalar yapmadan önce, vatandaşı bulunduğunuz ülkenin kanunu kitabı hakkında iki satır bilgi edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum"
dedi.

TV'de yayınlanan "Haydi Gel Bizimle Ol" programının yorumcularından Aysun Kayacı, program konuğu Çetin Altan'ın, "Bir adamın erkekliği aşağı yukarı 5 bin 500'dür. Bunun mastürbasyona gideni var, bilmem ne..." sözlerini anlamadı. Kayacı'nın, "Ben anlamadım" demesi günlerce gündemden düşmedi.

İşte o diyalog:

Çetin Altan: "Bir erkeğin erkekliği aşağı yukarı 5500'dür. Kesin bu aşağı yukarı.Bunun mastürbasyona gideni var, bilmem ne..."

Aysun Kayacı:

Ben anlamadım. Anlamış numarası yapamayacağım.


Pınar Kür: Demek istiyor ki, ben sana söyleyeyim: Kadınların cinsel açıdan imkanları çok daha fazla, erkeklere nazaran.

Aysun Kayacı:
Skor mu o 5500...

Müjde Ar: Skor değil. Yani bir erkeğin bütün hayatı boyunca 5500 kere şansı var.

Aysun Kayacı:
Ha okey...

Aysun Kayacı, Şen Ajans'ın sahibi Kadir Haluk Şentürk'ün "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan yargılandığı davada tanık olarak ifade vermek üzere önceki gün İstanbul Adliyesi'ndeydi.

Çağrıldığı halde önceki davalara katılmadığı için hakkında zorla getirme kararı çıkarılan Kayacı,

"Hakkımda 'polis tarafından aranıyor' gibi haberler çıktı. Aman yanlış anlamayın, ben şahit olarak geldim"
dedi.
2008 © Blogger.com - Tüm hakları saklıdır